Obec Šumná
Šumná

Na webových stránkách se pracuje!!!

Upozornění Policie ČR

„Policie České republiky informuje a upozorňuje občany, a tentokrát zejména ženy. Ve virtuálním světě se to jen hemží různými vynalézavými podvodníky a zloději.

Jedním z hitů jejich nekalé činnosti je například prosba o pomoc. Vydávají se za americké vojáky a lékaře, kteří potřebují peníze na propuštění z mise v Sýrii, Afghánistánu nebo Jemenu. Předstírají, že jsou tam nešťastní, chtějí se dostat pryč a nemají peníze. Podvodníci tak působí na city opuštěných žen a slibují jim i sňatek. Několik dní až týdnů s nimi intenzívně prostřednictvím sociálních sítí komunikují. Ty jim pak ochotně posílají peníze a těší se na společný život. Jiné ženy se nechají obelstít i vidinou zisku. Uvěří tomu, že nešťastnému cizinci pomohou a k tomu i zbohatnou. Podvodníci jim namluví, že u sebe mají zlato, elektroniku i finanční hotovost, ale tyto věci u nich v daleké cizině nejsou v bezpečí. Balík proto chtějí u žen uschovat. Ke zdárnému doručení zásilky však potřebují poslat peníze na clo a dopravu. Slibují, že brzy přijedou také, o vše se rozdělí a budou spolu žít.

Za celý loňský rok policisté na Znojemsku přijali tři takové případy. Od začátku letošního roku se zabývají již šesti obdobnými kauzami. Podvedeným ženám je většinou kolem padesáti let a nejčastěji odeslaly částku zhruba 400 tisíc korun. Pokud peníze neměly, vzaly si různé úvěry a půjčky, a tím sebe i rodinu zadlužily. Jedna žena svému virtuálnímu milému poslala postupně v několika částkách dokonce dva a půl milionu korun. Aby pro něho požadované peníze za každou cenu získala, dopustila se i zpronevěry v zaměstnání.

V souvislosti s touto trestnou činností na internetu policie varuje další důvěřivé ženy. V kyberprostoru na vás číhá mnoho podvodníků, kteří využívají svojí anonymity a vašich citů i snahy pomoci. Neposílejte peníze neznámým lidem. Nedávejte podvodníkům a zlodějům šanci.“

Oddělení tisku a prevence

Datum vložení: 11. 8. 2021 10:02
Datum poslední aktualizace: 19. 8. 2021 10:05

mobilní apllikacegoogle-play-downloadapp-store-download

Zářijová slota - hrstka deště, fůra bláta.

Svatá Teklička doslazuje jablíčka.

Dnes je 17.9.2021

Svátek má Naděžda